iMurloc

Forum Klanu iMurloc


  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » PORADNIK: Zhackowali mnie!!! - Nigdy więcej!!! Zabezpiecz się na 99%

#1 2009-05-14 19:16:07

Djback

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-22
Posty: 42
Punktów :   

PORADNIK: Zhackowali mnie!!! - Nigdy więcej!!! Zabezpiecz się na 99%

Więc ktoś cię zhackował? Nie chcesz aby się to powtórzyło? A więc podążaj za tymi krokami a będziesz miał 99% pewności na to, że cię już nie zhackują! (pamiętajcie nigdy nie ma 100% bo hackerzy i malware się cały czas rozwijają!!!)

krok 1:

trzeba powiadomić GM o tym, że cię zhackowali, powiedz kiedy, w jakich mniej więcej godzinach i co zginęło WAŻNE: musisz podać które postaci zostały okradzione!!! (sprawdź wszystkie postaci i wszystkie realmy), na koniec rozmowy poproś GM'a żeby zablokował ci konto z powodu hacku - najlepiej na 48h, jeżeli to nie możliwe, to niech zablokuje je na czas nieokreślony - dostaniecie potem maila z instrukcją jak je odblokować!

krok 2:

http://forums.wow-europe.com/thread.htm … 2401&sid=1

Instalujemy wszystkie te programy i po kolei skanujemy wszystkie dyski, dyski przenośne, memory sticki itp.

krok 3:

po zeskanowaniu komputera odblokowujemy konto za pomocą WebForm'u bądź dzwonimy do serwisu Blizzarda, można też napierdalać do nich mailami - ja robiłem all aż mi odblokowali - trzeba ich nękać jak tele-komune od neostrady

UWAGA: proces odblokowania zależy do lenistwa blizzarda może to trwać 2 dni a może 2 tyg+
(więc nękać skurwoli:P)

krok 4:

od Blizzarda dostaniecie maila z losowo wygenerowanym hasłem, za pomocą tego hasła logujecie się i zmieniacie maila od waszego konta - najlepiej stworzyć nowego maila do tego (takiego, który będzie tylko do wow'a)

krok 5:

po zmianie maila czas na zmiane hasła na np takie kosmiczne hasło #dU1p4STar@    - hasło to zapisujecie w pliku tekstowym NAZWA.txt

nie bójcie się nie musicie go pamiętać - ale na wszelki wypadek zapiszcie je gdzieś na kartce i wsadźcie w jakąś skrytkę (tam gdzie trzymacie zaskórniaki:P)

krok 6:

trzeba zmienić format pliku czyli nazwijcie plik np NAZWA.psapa  (plik nie może być żadnym plikiem obsługiwanym przez windows / linux / wow czy co kolwiek)

krok 7:

tak to niestety nie koniec

trzeba odpalić ten pliczek czyli: klikamy PPM na ikonkę -> otwórz za pomocą -> wybierz program z listy -> wybieramy notatnik i zaznaczmy opcje żeby ten typ pliku był zawsze otwierany notatnikiem

krok 8:

otwieramy nasz pliczek NAZWA.psapa -> zaznaczamy nasze kosmiczne hasło #dU1p4STar@ -> klikamy CTRL+C (skrót klawiszowy od kopiuj)

krok 9:

odpalamy WoW'a i przy pomocy CTRL+V (wklej) wklejamy nasze hasełko

krok 10(dodatkowy):

dla zwiększenia bezpieczeństwa możecie co tydzień zmieniać hasło i najlepiej twórzcie je za pomocą 'przestawiania'

np wpisujecie staraDUPA  i za pomocą kopiuj+wklej przestawiamy literki-sylaby na np DUraPAsta




Osobiście uważam, że jest to dość bezpieczna metoda logowania się, gdyż key logery nam nie straszne - one zapamiętują to co ręcznie wpisujesz w panelu logowania, a i żaden inny malware nie ukradnie pliku o nazwie Pindel.twójstary, bo nie wie o istnieniu formatu pliku '.twójstary'

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie proszę bardzo można je dodać :]


Guid by Papuma
na bazie własnego doświadczenia + materiały zaczerpnięte

Offline

 
  • Index
  •  » Ogłoszenia
  •  » PORADNIK: Zhackowali mnie!!! - Nigdy więcej!!! Zabezpiecz się na 99%

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wszadministracja.pun.pl www.elothfans.pun.pl www.sielczanie.pun.pl www.dbwars.pun.pl www.topeleven.pun.pl